DOPADOVKY

venkovní dopadové plochy dle normy ČSN EN 1177

Pro Vaše hřiště si můžete vybrat ze 6 typů dopadových ploch
splňujících platné normy ČSN

Mulčovací kůra

Kůra je hmota, která se v praxi používá velmi málo. Má své nesporné výhody, mezi které patří např. měkkost a dobré tlumící schopnosti. Naopak k negativním vlastnostem se řadí krátkodobá životnost ve srovnání s jinými povrchy a v případě vlhkosti i relativně větší možnost znečištění oděvu. Jako plocha tlumící náraz se hodí především do míst, kde je kladen důraz na přírodní vzhled.

Výhody:

+ Nízká pořizovací cena
+ Přirozený vzhled

Nevýhody:

– Údržba
– Vlhkost
– Hygiena

Hloubka materiálů: 200 mm – 300 mm
Výška pádu dle EN 1177: 0,5 m – 3 m

Dřevěné štěpka

Tlumící vlastnosti jsou opět velmi dobré. Při výběru vhodné štěpky je nutné klást důraz na typ dřeviny, ze které byla zpracována, neboť u některých druhů dřeva tato štěpka vykazuje krátkou životnost. Jako nejvhodnější se prozatím ukázala štěpka vyrobená z bukové nebo dubové suroviny. Její použití je opět vhodné především tam, kde je vyžadován přírodní vzhled a dobré tlumící schopnosti.

Výhody:

+ Nízká pořizovací cena
+ Přirozený vzhled

Nevýhody:

– Údržba
– Vlhkost
– Hygiena

Hloubka materiálů: 200 mm – 300 mm
Výška pádu dle EN 1177: 0,5 m – 3 m

Štěrk – Kačírková plocha

Velice často využíván jako povrch tlumící náraz. Platí u něj stejné vlastnosti jako u výše popsaných hmot, tj. velmi dobré tlumící schopnosti. Nicméně i zde dochází k tzv. roznášení. V praxi to pro provozovatele opět znamená starost o doplňování a udržování odpovídajícího množství a tvaru.

U štěrku je velmi důležité dát také pozor při výběru vhodného typu, protože ne všechny štěrkovny odpovídající druh vyrábějí. Nutné je dodržet danou frakci 2 – 8 bez ostrých hran. Tento typ bývá zaměňován za levnější variantu drceného štěrku, který má však ostré hrany a tudíž není vhodný jako materiál tlumící náraz. Pro štěrk platí podmínka použít hmotu bez prachových nebo jílových částic.

Výhody:

+ Nízká pořizovací cena
+ Přirozený vzhled

 

Nevýhody:

– Údržba
– Prašnost
– Vlhkost
– Hygiena
– Omezený pohyb

Hloubka materiálů: 200 mm – 300 mm
Výška pádu dle EN 1177: 0,5 m – 3 m

Písek

Velmi často používána v nárazové ploše herního prvku jako povrch tlumící náraz. Jedná se o přírodní materiál. Ve vztahu k dopadové ploše se však nejedná o pískoviště jako takové, nicméně vlastnosti písku jsou i v tomto případě zcela využity.

Má opět velmi dobré tlumící schopnosti a z materiálů používaných pro dopadové plochy dětských hřišť je to často ekonomicky nejpřístupnější varianta. I zde je však potřeba dát pozor na výběr písku, protože ne každý je pro dopadovou plochu vhodný. Nutné je také zdůraznit, že z důvodu tzv. přirozeného roznášení je důležité potřebné množství udržovat, doplňovat i vyměňovat. V případě použití písku často trpí i herní prvky, protože písek, který ulpí na oblečení a botách, se stává brusným materiálem dřevěných i kovových částí konstrukcí.

Výhody:

+ Nízká pořizovací cena
+ Přirozený vzhled

 

Nevýhody:

– Údržba
– Prašnost
– Vlhkost
– Hygiena
– Omezený pohyb

Hloubka materiálů: 200 mm – 300 mm
Výška pádu dle EN 1177: 0,5 m – 3 m

Gumová dlaždice

Snadno instalovatelné desky na dětská hřiště jsou vhodné pro nová i starší hřiště, protože zajišťují čistší a bezpečnější alternativu k betonovým nebo asfaltovým povrchům, písku, štěrku, či jiným povrchům hřišť. Plochy z desek na dětská hřiště jsou příjemného vzhledu, mají vynikající schopnost absorpce nárazů a zvuku, jsou vodopropustné, extrémně trvanlivé a dlouhodobě pružné. K jejich běžné údržbě postačí opláchnutí proudem vody ze zahradní hadice, popř. čistění vysokotlakým nebo kartáčovým mycím strojem a ekologicky odbouratelnými čistícími prostředky.

Výhody:

+ Odolnost
+ Snadná údržba
+ Protismykový povrch

Nevýhody:

– Vyšší cena

 

Doporučený podklad: beton / štěrk
Výška pádu dle EN 1177: 0,9 m – 3 m

Obrubník chodníkový

Bezpečná náhrada betonového obrubníku nejen pro pryžové povrchy. Obrubník chodníkový je určen pro ohraničení chodníků ze zámkové dlažby či k vymezení prostoru dětského nebo sportovního hřiště vůči okolnímu terénu a zabránění rozestupování se použitých desek. Pokládá se jako betonový obrubník, ať již nastojato nebo naležato, ale na rozdíl od běžného obrubníku výrazně snižuje riziko vážného zranění.

Obrubník chodníkový je vhodný pro nová i starší hřiště. Lze jej použít k rozdělení terénu, jako schod, prvek na sezení či jakýmkoliv jiným způsobem. Ve srovnání s běžným obrubníkem vypadá mnohem lépe a pohodlněji se na něm sedí. Má vynikající schopnosti tlumení nárazů, extrémní odolnost a dlouhodobou pružnost. K jeho běžné údržbě postačí opláchnutí proudem vody ze zahradní hadice, popř. čistění vysokotlakým nebo kartáčovým mycím strojem a ekologicky odbouratelnými čistícími prostředky.

Lity polyuretan EPDM

Certifikováno dle ČSN 1177 a je vodo-propustný dle platné normy EN 14877.

 

Široká paleta základních barev (24)

Výhody:

+ Maximálně odolný
+ Prakticky bezúdržbový
+ Zamezuje prorůstání trávy
+ Protismykový povrch
+ Barevná variabilita 

Nevýhody:

– Vyšší cena

 

 

„Umíme podlahy malé i velké – již od 1 m² až do 1000 m². Vše dle přání zákazníka.“

Jsme flexibilní, spolehliví a rádi vyhovíme všem Vašim požadavkům.
Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, rádi Vám zpracujeme konkrétní nabídku.
Těšíme se na vzájemnou spolupráci.

15 + 11 =

Fitness Professional Academy
Evropská Training s.r.o.
Jiráskova 96
751 01 Tovačov
IČ: 28600151 | DIČ: CZ28600151
Identifikátor datové schránky: hrsxqxh

Jednatel: Mgr. Michal Pietrak
Telefon: +420 724 366 449
E-mail: pietrak@fp-academy.com